BALLINA BreadCrumbTrailer Parashikimi i motit

Moti sot, parashikimi për nesër dhe për tërë javën, sipas IHMK (02.04.2014)

Sot mbi vendin tonë  ka mbajtur mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara ishin në pjesën jugore të vendit. Vlera minimale e temperaturës  u shënua 3 gradë C, kurse më e larta e ditës ka arritur në  22 gradë C, ka fryrë erë nga ana e perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s.

 

 

Për nesër parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme . Temperatura më e ulët do të lëvizin  ndërmjet 4 gradë C dhe  5 gradë C, kurse më e larta e ditës pritet të arrijë në 22 gradë C. Do të fryj erë nga ana e jugut dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

 

Dita e  premte do të shoqërohet me mot afërsisht të ngjashëm, me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 4 gradë C në 5 gradë C, kurse maksimumet e ditës priten të arrijnë  deri 21 gradë C. Ndërsa gjatë vikendit , pritet të kemi reshje dhe ulje të temperaturave. Maksimumet e ditës të shtunën do të ulen deri në 17 gradë C , ndërsa të dielën maksimalja e ditës do të arrijë deri 13 gradë C. Do të fryj erë nga veriu  dhe verilindja  me shpejtësi 1-9 m/s.

 

Ne tabelën vijuese janë paraqitur temperaturat minimale dhe maksimale për qytetet kryesore të Kosovës për ditën e sotme (02.04.2014) dhe parashikimi për ditën e nesërme (03.04.2014).

 

 

 

 

 

Prapa