BALLINA BreadCrumbTrailer Parashikimi i motit

Moti sot, parashikimi për nesër dhe për ditët në vijim, sipas IHMK (14.04.2014)

14.04.2014- Sot mbi vendin tonë ka mbajtur mot  me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperatura më e ulët u shënua 2 grade C, kurse më e larta e ditës ka arritur në 19 grade C. Ka fryrë erë nga veriu dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

 

Për nesër dhe ditët në vijim pritet keqësim i motit, me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të jenë në zbritje, sidomos maksimalet e ditës gjatë kësaj jave nuk do të kalojnë mbi 11 grade C. Kjo gjendje e motit do të krijohet si rezultat i kalimit te fushave  anticiklonike në gjendje ciklonike, masa të ardhura nga ana  veriore e kontinentit. Era do të fryj nga veriu dhe veriperëndimi e fortë dhe mesatare.

 

 

Ne tabelën vijuese janë paraqitur temperaturat minimale dhe maksimale për qytetet  kryesore të Kosovës për ditën e sotme (14.04.2014) dhe parashikimi për ditën e nesërme (15.04.2014).

 

 

 

Prapa